Tμήματα από 6 ετών και άνω... Καταξιωμένοι προπονητές θα σου δείξουν το δρόμο...

ΝΕΑ, ΕΙΔΗΣΕΙΣ, ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΙΤΡΙΝΟΜΑΥΡΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΤΟΥ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΓΩΝΩΝ ΤΗΣ ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΧΡΗΣΙΜΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ!!!

Σάββατο 20 Δεκεμβρίου 2008

Ακούραστη νίκη των νεανίδων επί του Αρη Ακο Χολαργού με 55 - 34!!!

Χωρίς καν να φορτσάρουν οι νεάνιδες νίκησαν εύκολα τον Αρη ΑΚΟ Χολαργού με 55 - 34 στο "κάρβουνο".
Μουδιασμένα ξεκίνησαν τα κορίτσια του Γ. Σταματόπουλου στο σημερινό αγώνα. Λόγω έλλειψης προπονήσεων (τα μαθήματα του σχολείου και οι επερχόμενες πανελλήνιες εξετάσεις προηγούνται) οι παίκτριες μας δεν απέδωσαν καλό μπάσκετ και βρέθηκαν στο ημίχρονο πίσω στο σκορ με 18 - 20!
Ποιος η μάλλον ποια άκουσε και δεν φοβήθηκε από τις φωνές του κόουτς στην ανάπαυλα του ημιχρόνου? "Πήραν" μπροστά, σοβαρεύτηκαν και μέσα στο τρίτο δεκάλεπτο η διαφορά έφτασε στους εννέα πόντους. Η συνέχεια ήταν λογική των δυνατοτήτων της ομάδας μας και η κόρνα της γραμματείας βρήκε νικήτρια την ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ με 55- 34!!!