Tμήματα από 6 ετών και άνω... Καταξιωμένοι προπονητές θα σου δείξουν το δρόμο...

ΝΕΑ, ΕΙΔΗΣΕΙΣ, ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΙΤΡΙΝΟΜΑΥΡΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΤΟΥ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΓΩΝΩΝ ΤΗΣ ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΧΡΗΣΙΜΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ!!!

Τετάρτη 28 Ιανουαρίου 2009

Ντέρμπι μόνο στα χαρτιά, έχασαν οι γυναίκες από την Κηφισιά με 68 - 59!

Πριν τον αγώνα ήταν ντέρμπι, από την ώρα που έγινε αποδείχθηκε ότι ήταν ντέρμπι μόνο στα ...λόγια ο αγώνας με την Κηφισιά.
Ήττα για τις γυναίκες μας από τη γηπεδούχο ομάδα με 68 - 59!
Άσχημο ξεκίνημα, κακή συνέχεια στο δεύτερο δεκάλεπτο και όταν η διαφορά έφτασε στη λήξη του ημιχρόνου τους 19 πόντους "αποφάσισαν" να παίξουν μπάσκετ και με λίγη πίεση και όχι κάτι ιδιαίτερο, μείωσαν στη λήξη του παιχνιδιού στους 9 πόντους (68 - 59).
Ισως πίστεψαν ότι το θαύμα των Μελισσίων - ανατροπή 24 πόντων και νίκη - θα επαναλαμβανόταν αλλά μάταια...
Μάλλον από νωρίς χρειάζονται μεγαλύτερη προσοχή τα θεωρητικά εύκολα παιχνίδια και όχι να κυνηγάμε το σκορ!!!